2014-2015 sonbahar/kış bayan modası

2014-2015 sonbahar/kış bayan modası

Yine, yeni bir sezon daha kapımızda. Yağmurların sonbaharı aratmadığı bu günlerde, biraz da yeni sezonda neler giyeceğiz, ona bakmak istedim.

2014-2015 sonbahar/kış sezonu renkleriyle ve yün, kürk detaylarıyla sıcacık geçecek. Dönemsel esintilerin ve vintage ruhunun sokaklara yansıyacağı bir sezonda, neon, metalik ve ışıltılı kıyafetlerde güneş gibi parlayarak, günümüze ışık saçacak. Dantelin ve kadifenin feminen duruşu ise maskülen takımlara savaş açacak. Bayan modasını yakından takip etmek isteyenler için, daha detaylı 2014-2015 sonbahar/kış trend raporu aşağıda hazır.

Hadi şimdi, 2014-2015 sonbahar/kış bayan modasında neler var görelim.

60’LAR ESİNTİSİ

Kısa elbiseler, uzun çizmeler, geniş yakalar ve Mary Jane ayakkabılar, bu sene bayanları 60’ların sokak modasına götürecek.

60lar

METALİK ALTIN

Bayanların altın rengine olan aşkı büyüyor! Gece ve gündüz kullanılabilecek metalik etkili altın sarısı kıyafetler, iddiayı seven bayanlar için tasarlanmış adeta.

altın

ANORAKLAR

Sıcacık bir kış bizi bekliyor. İç malzemesi elyaf veya kuş tüyü olan anoraklar, soğuk havalarda bayanların kurtarıcısı olacak.

anorak

ASKER YEŞİLİ

Asker teması her sezon tasarımcıların gözdesi. 2014-2015 sonbahar/kış bayan modasındayine çok göreceğimiz askeri kıyafetler ve asker yeşili parçalar, şimdiden gardırobunuzdaki yerlerini almalı.

asker-yeşili

DANTEL

Romatik dantel, 2014-2015 sonbahar/kış sezonunda yine popüler, feminen duruşuyla bayanlarınsa göz bebeği.

dantel2

DERİ

Son yıllardaki yükselişine devam eden deri, yeni sezonda en renkli halleriyle karşımızda olacak. Deri etek ve ceketlerden sonra, deri gömlek ve pardesüler podyumlarda dikkat çekiyor.

deri1

EKOSE

Geçtiğimiz kışın grunge etkisi, daha soft haliyle podyumdaydı. Bu kış ekose deseninin pastel tonlarını ve canlı renklerini bir arada sokaklarda göreceğiz.

ekose

KADİFE

Kışın vazgeçilmez kumaşı kadife, tasarımcıların farklı yorumlarıyla podyumdaydı. Kadife elbiseler, kabanlar ve tulumlar defilelerde dikkat çekerken, 2014-2015 sonbahar/kış sokak stillerinde de hemen yerini alacak.

kadife

KAYAK ŞIKLIĞI

Soğuk kış günlerini kayak şıklığında geçirceksiniz. Kar taneli, baklava dilimli kalın trikolar ve bereler, sokaklarda da, kışın yapacağınız tatillerde de tercihiniz olacak.

kayak-şıklığı

KÜRK ASTAR

Koyun postundan astarlanmış, kalın montlar bu kışın yükselen trendleri arasında gösteriliyor. Bu montlarla dondurucu soğuklarda bile üşemeyecksiniz.

koyun-postu-astar

KUŞ TÜYÜ

2014-2015 sonbahar/kış sezonunda, kuş tüyü detaylar, hem kıyafetlerde hem de aksesuarlarda oldukça fazla görülecek.

kuş-tüyü

KÜRK

Yine kışın vazgeçilmez parçalarından kürkler sokak modasındaki yerini alacak. Canlı renkli ve blok desenli kürkler de, dikkat çekici görünmek isteyen bayanların tercihi olabilir.

kürk1

LEOPAR

Vahşi doğa yine sokaklarda. Leopar deseni, asla modası geçmeyecek desenler arasındaki yerini çoktan aldı. Yeni sezonda, her detayda ve parçada leopar desenini görmek mümkün.

leopar1

MASKÜLEN TAKIMLAR

Son birkaç sezondur, yükselen eğilimlerden biri olan maskülen tarz, tasarımcıların da ünlü markalarında koleksiyonlarında bulunuyor. Özellikle maskülen takım elbiseler içinde bayanlar, oldukça güçlü ve seksi görünecek.

maskülen-takım-elbise

NEON RENKLER

Neon renkler, kışın soğuk havasında içimizi ısıtacak, tüm gözleri üzerimize çekecek.

neon

OPTİK MONOKROM

Monokrom desenler podyumları fethetti, 2014-2015 sonbahar/kış sezonunda da hipnotik etki yaratarak sokakları fethedecek.

optik-monokrom

OVERSIZED KABANLAR

Geçen kışın vazgeçilmezi oversized kabanlar, 2014-2015 sonbahar/kış sezonunda da bayanların tercihi olacak. Geçen sezondan kalma oversized kabanlarınızı sakın rafa kaldırmayın.

oversized-kabanlar

PANÇOLAR

Battaniye görünümlü pançolar, soğuk günler için birebir. Üstelik etnik desenleri ve geometrik şekilleri ile kıyafetimize hareket katacaklar.

panço

PASTEL RENKLER

Pastel tonlar ile kışın sert ve dondurucu havasını yumuşatma zamanı. Bu kış pembeler, maviler ve sarıların en pastel tonları gardırobunuza demir atacak.

pastel-renkler

PELERİNLER

Bu yılın trendi pelerinler ile masal kahramanlarını andıracaksınız.

pelerin1

PUNK – ROCK ESİNTİSİ

Punk-rock etkisi yine sokakları kasıp kavuracak. Derinin bolca kullanıldığı bu tarzda, yine vazgeçilmez renk siyah olacak.

rock-punk

IŞILTILI KIYAFETLER

Simli ve metalik ışıltısı olan elbiseleri, hem gece hem de gündüz stilinizde rahatça kullanacaksınız.

sim

SPORTİF ŞIKLIK

Yükselen trend sportif şıklık, 2014-2015 sonbahar/kış sezonunda da popülerliğini devam ettirecek.

sportif-şıklık

TRANSPARAN

Transparan detaylar, yeni sezonda soğuktan etkilenmeyenlerin favorisi olacak.

transparan

UZUN KABANLAR

Oversized kabanların dışında, vücuda oturan, dar ama uzun kabanlarda sokak modasında çok görülecek.

uzun-kabanlar

VINTAGE DESENLER

Dönem esintilerinin bulunduğu bir sezonda vintage desenler olmazsa olmaz. Annelerinizin gardıroplarına el atıp, özellikle vintage desenli ipek kıyafetleri gün yüzüne çıkarabilirsiniz.

vintage-desenler

YÜN KIYAFETLER

Tamamen yün parçalardan oluşan kombinler, bu yıl çok popüler olacak. Bu kalın trikolarla hem üşümeyeceksiniz hem de trendlerin gerisinde kalmamış olacaksınız.

yün

HAYVAN MOTİFLERİ

Masalların ünlü kahramanları hayvanlar, artık bulundukları ormanları bırakıp, bayanların kıyafetlerini süsleyecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *