2014-2015 sonbahar/kış bayan ayakkabı modası

2014-2015 sonbahar/kış bayan ayakkabı modası

2014-2015 sonbahar/kış sezonu ayakkabı trend raporu burada…

2014-2015 sonbahar/kış sezonunun popüler ayakkabı trendlerini inceleme zamanı geldi. Feminen modellerin oldukça fazla yer bulduğu defilelerde, erkek ayakkabı modellerine birebir benzeyen, maskülen ayakkabılarda revaçtaydı. Şık davetlerin vazgeçilmezi yüksek topuklar, en ince formlarıyla karşımıza çıkarken, günlük hayatta rahatça kullanılabilmesi için topukların kısalıp kalınlaşanları da güzel alternatifler oluşturuyor. Bilekten bağlı ve bağcıklı ayakkabılar ile bootielerde birkaç sezondur bayan ayakkabı modasındaki popüleritesini devam ettiriyorlar. 2014-2015 sonbahar/kış sezonunda, kürk detayların ayakkabıları da ele geçirdiğini görüyoruz. Diz üstü, çorap çizmeler şıklığından ödün vermeyen, alçak topuklu uzun çizmeler ise her daim rahat olmayı arzulayan bayanlar için ideal.

Diğer 2014-2015 sonbahar/kış sezonu ayakkabı trendlerini öğrenmek istiyorsanız, vakit kaybetmeden trend listesine göz atın derim.

BAĞCIKLI AYAKKABILAR

Feminen duruş için biraz ayak dekoltesi şart. Bu bağcıklı ayakkabı ve çizmelerin farklı tasarımları bu sezon özellikle dikkat çekiyor.

BİLEKTEN BAĞLI AYAKKABILAR

Yüksek topuklu, bilekten bağlı ayakkabılar, şık ve zarif elbiselerinizin bu kış sezonunda da en uygun tamamlayıcısı olacak.

CUT-OUT AYAKKABILAR

Geçen sezonun en popüler parçalarından olan cut-out botlar, bu yıl ayakkabıları ve çizmeleri de ele geçirdi. Kesik görünümlü ayakkabı ve çizmeler, tasarımcıların farklı yorumlarıyla oldukça sıra dışı modellere dönüşüyorlar.

DİZ ÜSTÜ ÇİZMELER

Diz üstü çizmeler bu sezon farklı model alternatifleriyle karşımızdalar. Düz ve lastik tabanlı olanları daha spor ve maskülen giyinmeyi sevenlere, yüksek topuklu çorap çizmeler ise feminen duruştan vazgeçemeyen bayanlara uygun.

DOLGU TOPUK AYAKKABILAR

Dolgu topuk ayakkabı ve çizmeler 2014-2015 sonbahar/kış sezonunda oldukça fazla yer buluyor. Bu ayakkabılar sayesinde şıklıktan ödün vermeden rahata kavuşmak mümkün.

DÜZ AYAKKABILAR

Topuğu olmayan ya da yok denecek kadar kısa olan bu ayakkabıların sivri burunlu olanlarını bu kış gardırobunuza eklemeyi unutmayın. Şık modelleriyle her kıyafete uyum sağlarken, renk alternatifleriyle de içimizi ısıtıyorlar.

FLATFORM AYAKKABILAR

Dolgu topukların farklı bir versiyonu olan flatform ayakkabılar, sokak stiliniz için oldukça rahat bir alternatif. Bu sezon renk ve model seçenekleri de fazlaca bulunuyor.

İNCE TOPUKLU AYAKKABILAR

Topuklar incele incele neredeyse kırılacak kıvama geliyor bu kış. İnce topuklu ayakkabı ve çizmelerin şıklıkları tartışılmaz ama o topukların üzerinde nasıl yürünebilir, işte o kısım düşündürüyor biraz.

KALIN TOPUKLU AYAKKABILAR

İnce topukların zerafeti olmasa da, kalın topuklu ayakkabılar ve çizmeler de oldukça şık ve kullanışlılar aslında.

KISA TOPUKLU ÇİZMELER

2014-2015 sonbahar/kış sezonu defilelerinin pek çoğunda kısa topuklu, uzun çizmelere rastladık. Soğuk ve yağmurlu kış günlerinde bu çizmelerle, ayaklarımız koruma altında olacak.

KISA TOPUKLU AYAKKABILAR

İşte topuğu kısa ama zerafeti çok bir diğer model, kısa topuklu ayakkabılar. Yüksek topuklarla her gün baş etmek istemeyen bayanların mutlaka edinmesi gereken modellerden birisi.

KÜRKLÜ AYAKKABILAR

Kış sezonuna damgasını vuran kürk, ayakkabı ve botlarda da öne çıkıyor. En renkli halleriyle kürk ayakabılar trend listesinin göz bebeği. :)

MASKÜLEN AYAKKABILAR

Oxford tarzı ayakkabıları her sezon görüyoruz artık. Yükselen trend maskülenlikle birlikte erkek ayakkabıları da yükselişe geçiyor.

MAVİ AYAKKABILAR

2014-2015 sonbahar/kış sezonunun rengi mavi ve tonları. Dolayısıyla mavi ve lacivert ayakkabılar bu sezon gardıroplardaki yerlerini şimdiden almalı.

METALİK AYAKKABILAR

Metalik trendi de yükselişine devam ediyor. Metalik griden sonra metalik altın sarısı da bu sezon tasarımcıların vurguladığı renkler arasında.

MULE

Kim demiş terlikler sadece yaz aylarında giyilir diye. Her sezon farklılık gösteren moda eğilimleriyle birlikte, tercihlerde değişiyor. Yazın popüler parçası mulelar, kışında popüleritesini devam ettirecek.

SPOR AYAKKABILAR

Spor ayakkabılar sokak modasının vazgeçilmeziyken, yavaş yavaş şık davetlerin ve gece stilinin de vazgeçilmezi olmaya aday.

BONCUK VE TAŞ İŞLEMELİ AYAKKABILAR

Boncuklar, taşlar bu kış ayakkabıları süsleyecek. Bu süslerle ayakkabılar mücevher gibi parlayacak.

YILAN DERİSİ AYAKKABILAR

Yılan derisi ayakkabılar her sezon olduğu gibi, bu sezonda asaletleri ve zerafetleriyle adından söz ettirecek.

2015_ayakkabı_modası_bağcıklı 2015_ayakkabı_modası_bilekten_bağlı 2015_ayakkabı_modası_cut_out 2015_ayakkabı_modası_diz_üstü_çizmeler 2015_ayakkabı_modası_dolgu_topuk 2015_ayakkabı_modası_düz_ayakkabılar 2015_ayakkabı_modası_flatform_ayakkabılar 2015_ayakkabı_modası_ince_topuk 2015_ayakkabı_modası_kalın_topuklu_ayakkabılar 2015_ayakkabı_modası_kısa_topuk_uzun_çizmeler 2015_ayakkabı_modası_kısa_topuklar 2015_ayakkabı_modası_kürklü 2015_ayakkabı_modası_maskülen 2015_ayakkabı_modası_mavi 2015_ayakkabı_modası_metalik 2015_ayakkabı_modası_mules 2015_ayakkabı_modası_spor_ayakkabı 2015_ayakkabı_modası_taşlar_inciler 2015_ayakkabı_modası_yılan_derisi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *